Doğru Bilinen Yanlışlar - 1

Buradaki günlüğe pek bir şeyler yazamadığımın farkındayım, zaten birilerinin de takip ettiğinden şüpheliyim. Olsun ama hani birileri falan bakıyordur, eğlenceli şeyler yazayım ben yine.

"Doğru Bilinen Yanlışlar" başlığında umarım devam eden günlerde yeni konular ele alabilirim. İlk konumuz en delikanlıyı Yumoş'la yıkanmış gibi yumuşatan, insanların Kosla gibi kirecini çözen ve onları OMO matik gibi yıpratmadan tertemiz birer Carebear? eden aşk meşk konusu. Arada doğam gereği bazı teknik ve taktik terimler kullanabilirim, anlamadığınız yerleri sorun. Anlıyorsanız zaten gülmekten konuşamayacağınız için bir şey soramayacaksınız.

- - -

Aşkın Gözü Kördür:
Yemezler! Aşık kişi kendi gözüne uçaklarda dağıtılan şu garip şeylerden takar. Ecnebiler "blindfold" diyor da şimdi kasıp bakamadım sözlükten. Bu olay bile bile ladestir. Binaenaleyh, "gönül sevdiğini güzel görür" deyişi de tamamen gece uçuş sistemi ile hasarlı olduğundan dolayı olması gereken yaklaşma hızına düşemeyen bir 747'yi 3 km uzunluğundaki piste sıfır görüşte indirmeye çalışan bir pilotun kamikazesine eşdeğer bir yanılgıdır! Hani yani pisti kirletme git bi dağa falan çakıl, temiz olsun. Uğraştırma yer ekibini falan.

Önemli Olan İç Güzelliğidir:
Tabi tabi, zaten herkes sevgilisini 1,5 Tesla MR makinesiyle tarayıp seçiyor. "Böbrekte minik taşlar var ama sorun olmaz, Pyongyang belediye başkanının bana verdiği yetkiye dayanarak..." Üzerine de bazı detaylar için ultrasona başvuruyoruz. Ultrason yerine sesüstü desek ölür müyüz? O ayrı konu.

Bayanlar Kendilerini Güldüren Erkeklere Bayılır:
Külliyen yalan! Bu doğru olsa evimin girişine bilet gişesi yanında OGS ve KGS sistemleri kurdurup üzerine akbil turnikeleri yerleştirmem gerekir.

Yemeğin Salçalısı Kadının Kalçalısı
: Pardon, Tinto Brass'la karıştırdınız siz.

Göbeksiz Erkek Balkonsuz Eve Benzer
:Valla artık balkonu geçip kaçak kat çıkan bir kişi olarak bu konuda yorum yapamayacağım.

Anasına Bak Kızını Al
: Genetik bilimi ve yetişme tarzını ele aldığımızda sosyolojik olarak doğru olabilecek bir önermeyken insanın aklına xxx sektöründeki iş geliştirme uzmanları tarafından ortaya atılmış bir kalıp olabileceği de gelmiyor değil. Şimdi isim vermeyeyim de sektöründe öncü bazı kuruluşlar bu işten iyi ekmek yiyor. Allah cezamı verecek diyecektim bir an; yahu zaten vermiş.

Gönüller Bir Olunca Samanlık Seyran Olurmuş:
Hedonistim ben kardeşim, zevkimden feragat edemem diyen yeni nesil için işe yaramaz bir düstur bu. Günümüzde gençler ne yardan ne serden durumunda; en azından büyük şehirlerde yetişenler... "Ne yardan ne serden", "ne şiş yansın ne kebap" sözüne denk durumdayken tersini aldığımızda kalıbımız "ne emmeye geliyor ne gömmeye" biçimine dönüşüyor. Dilin matematiği mi? Yok canım, daha neler.

- - -

Neyse, şimdilik bu kadar. arada kabalaştık, insanlıktan çıktık; ama gülündüyse değer. Ne de olsa ince espriler yerine belden aşağı çalışınca gülen milletiz.

Muhteşem günler ve inanılmaz yarınlar dilerim. Şen ve esen kalın.


Hiç yorum yok: