Skor Basını Sağolsun!

Aslında sağolmasını değil, bütün üyeleriyle arzın ortasına yakın bir yerine gömülmesini istiyorum da siz anladınız kinayeyi. Skor basını üyelerine insan muamelesi yapılmasına da karşıyım. Bana kalsa bir kolu bir bacağı çapraz kesilip çölün ortasına bırakılması gerekiyor bunların, ya neyse şimdi daha kanlı tablolar çizmeyeyim. KOnuya geleyim.

Hah, tabii bir de spor basını var; ama onlar nerededir, ne yapıyorlar, güncel kaynaklardan takip etmek güç oluyor. Gazete ve mecmualardaki yazılarını mikroskoplarla arıyoruz. Bundan dolayı da saf mı salak mı yoksa gerizekâlı mı olduğunu anlamadığım bir kitle tarafından körü körüne takip edilen, dedikleri aksiyom kabul edilen insancıklar türüyor.

Galatasaray ve Fenerbahçe futbol takımlarının Avrupa sahnesindeki karşılaşmaları dün oynandı. Yüksek egoya sahip Fenerbahçe taraftarının hazımsızlığı karşılaşmayla ilgili mesnedi belirsiz yorumlara da sebep oldu. Maksat gönülleri hoş tutmak. Nasıl olur da Fenerbahçe futbol takımı yenilebilir? Halbuki daha geçen hafta sonu bilmemkaç gol atmışlardı bir takıma. Arkadaşlar kendinize gelin, oynadığınız takım en az sizin kadar köklü bir klüp, öyle havaya girerseniz, affedersiniz ama, böyle çakarlar. Nitekim, çaktılar da. Hakeme bahane bulmamak lazım. Tepkinizi de sizlere yaptığınız işlerin ötesinde gaz veren skor basınına bildirin.

Galatasaray futbol takımı da ismini hiç bilmediğim bir ekipten iki gol yemesine rağmen üç-beş tane atabildi. Geri eleme şampiyonlar ligi elemesi; fakat Çekler'in eski formlarında olmadığı da kesin. Imba'sınız, gosu'sunuz övgüleri havalarda uçuşmaya başladı. Umarım dostlar, size de çakmazlar.

İşin gerçeği, herkes yener, yenilir. Herkes zaman zaman çakar, gün gelir ona da çakarlar. Kendinizi hayallare kaptırmayın, tek sosyal tatmininizi bütün işleri sizden bağımısz yapıp sadece sizden bilet parası, ürün parası alan, ego yuvası olarak gördüğünüz futbol takımınıza bağlamayın. Üzülürsünüz. Bu bir gösteri, b*kunu çıkarmayın, olayları kişiselleştirmeyin.

Muhteşem günler ve inanılmaz yarınlar.

Hiç yorum yok: