Magic 2011'de RDW Kartı Bakınmak


Önümüzdeki günlerde görücüye çıkacak, Magic: the Gathering'in yeni  temel seti Magic 2011'in kartları açıklanmaya devam ediyor. 26 Haziran'a kadar açıklanmış olan kartlar ışığında muhtemelen elimdeki RDW içine ekleyebileceğim veya tüm desteyi yeniden şekillendirebilecek kartları yorumlamak isterim.

Chandra's Spitfire yeni bir kart. Belki de Kiln Fiend'la birlikte bir kerede çok vurabilen yaratıkları RDW içinde görebilmemiz mümkün olacak. İşin güzel tarafı Kiln Fiend'da olmayan bir kaçış özelliğine (evasion ability) sahip olması. Tabii karşı yönden gelebilecek bir Searing Blaze ile eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Eskiden Shock tek tek manalık hasar büyüsü olduğunda 3 dayanıklılık (toughness) değeri çizginin üzeri kabul ediliyordu. Şimdi Lightning bolt zamanı olduğu için "gelişine çakılamayacak" yaratıklarda ya 4 dayanıklılık arayacaksınız ya da örtü (shroud) özelliğine bakacaksınız. :)


Aşırı gelişmiş meleğimize karşı gelen bir yan deste kartı ise iki numaralı seri başı (uzun zamandır tenis de izlemiyorum, nereden geldiyse) olarak karşımıza çıkıyor. İki mana, çat, tamam. Elbette ar-Ge ekibi bu arkadaşın ötesinde kart üretmekte gecikmiyor. Yeni kartlardan Sun Titan (o kadar çok rahatsız edecek ki... aah ah) ve RoE kartımız Gideon Jura, Combustion için tek atışlık olmayan ünlüler arasında yer alıyor.


Elbette Mirrodin zamanındaki RDW'den çok uzağız (özellikle de benim oynamayı çok sevdiğim 4x Molten Rain + 4x Stone Rain sürümünden) ama etrafa dehşet saçabilen iri yaratık anlamında, eğer gerekli hızlandırıcılar (Seething Song vb.) gelirse Kumano ve Arc Slogger'ın açığını belki doldurabilecek yeni kırmızı danamız burada...


Her ne kadar savaş hasarı hileleri Tempest zamanındaki Mogg Fanatic ayarında çalışsa da bu kardeşimiz, Kargan Dragonlord kadar iyi bir kart. Hatta sadece kendi turunuzda ve sıra boşken kullanabileceğiniz seviye yükseltme işleminin hızlı olması gereken bir destede uğraşmaya değmeyeceğini düşünürseniz, doğru karta bakıyorsunuz (bire birde goblin affetmiyor ayrıca :P). Kaslı Mogg Fanatic... :)

Şimdilik kafamdaki RDW-2011'in nasıl şekillendiğini anlamışsınızdır. Aslında bahsedilecek birkaç kart daha var ama, görelim bakalım 2011 tamamlansın.

Magic 2011 kartlarını MtG Salvation'dan takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok: